Diyetisyen Işın Sayın (0212 234 06 69)
Firma Vitrini
barkod okuyucu

Barkod Sistemleri

Buradasınız : Anasayfa>> Makaleler >>Barkod Sistemleri>>

Barkod sistemleri,  işletmelerin en yaygın kullanılan ürünüdür. Maliye, cari, irsaliye, fatura ve stok  giriş çıkışlarını kontrol altına almak için kullanılan etkili bir yöntemdir.  Tek bir bilgisayardan bütün giriş çıkışları kontrol altına alabilir, kaçak durumlarını engelleyebilirsiniz.

Marketler, mağazalar, benzin istasyonları, kafeler, büfeler vs. tüm işlemlerini kontrol altında tutmak için yine barkod okuyuculara başvururlar. Büyük işletmelerde aradığınızı bulmanız ve işlerinizi pratik bir şekilde halledilmesi için barkodlara başvurulur. Barkod sistemlerinin kullanılması her açıdan sizlere pratiklik sağlar.

İstanbul barkod sistemleri en iyi ve en gelişmiş ürün yelpazesiyle büyük oranda çalışmalar yapmakta ve bu çalışmalarını her geçen gün genişleterek sürdürmektedir. Barkod farklı kalınlıktaki çizgilerden ve bu kalınlıktaki çizgiler arasındaki  boşluklardan oluşmaktadır. Değişik çaptaki çizgiler ve boşluklar bir veriyi temsil eder ve bu veri vakti zamanı gelince hatasız bir şekilde otomatik olarak başka bir ortama aktarılmaya yarar. Barkod sistemleri ile  ürün kodu, stok kodu, personel kodu gibi daha bir çok işlemlerde kullanılır.

Bu bilgiler bilgisayar girilmesi gerektiğinden eğer klavyeden uğraşılarak girilse çok zaman alacağından barkod sistemi en iyisidir. Klavyeden bilgi girilirken, bilgiyi giren kişi bir insan olduğundan hata yapma olasılığının da fazla olduğu göz  önünde bulundurulmalı. Hata oranlarını ortadan kaldırmak ve pratiklik açısından barkod okuyucuların kullanılması çok mantıklı ve güvenilir bir iştir.

Barkodda ürüne ait referans numarası bulunmalı ve  numara sayesinde bilgisayara girilen ürün hakkında geniş yelpazeli bilgi sunulur. Örnek vermek gerekirse bir markette bulunan bir ürünün üzerindeki barkodda ürünün fiyatı ve detayları hakkında bilgi verilmemektedir. Orda gördüğümüz bir referans numarası ve gördüğünüz veri bilgisayara girilir.

Zaten daha önceden ürün hakkındaki bilgi  bilgisayara yüklenmiştir. Ürüne ait bilgi çağrıldığında ise  bilgisayardan gelir. Referans numarası sayesinde gereken bilgi bilgisayara gönderilir. Bu yöntem sayesinde ürünün fiyatı değiştiğinde sadece bilgisayardan ürünün fiyatını değiştirmeniz yeterli olacaktır.

İşte yukarıda da bahsettiğimiz gibi barkod sistemlerinin hızlılık ve pratiklik gibi bir çok sayısız yararı var.

Barkod Sistemleri, 5 / 5 (1 votes)

Makaleler kategorisinde bulunan Barkod Sistemleri sitemize 07.07.15 tarihinde eklenmiş ve 0 kişi tarafından ziyaret edilmiştir