Diyetisyen Işın Sayın (0212 234 06 69)
Firma Vitrini
diyetisyen

Diyetisyen

Buradasınız : Anasayfa>> Firma Vitrini, Kampanyalar, Makaleler, Sağlık ve Güzellik, Sponsor Firmalar, Tüm Firmalar >>Diyetisyen>>

Suyun Hayatımızdaki Önemi, günlük yaşantımızda bir çok sıvı madde tüketiyoruz . Ama çokluk oranına baktığımızda su biraz daha geri de kalıyor. Bebeğin vücudundaki su oranı %80 bir yetişkinin vücudundaki su oranı %70 oranındadır. Sağlıklı ve sorunsuz bri yaşam için bu oranları korumak zorundayız.
Su bizim için sağlıktır ve sağlıklı bir yaşamdır. Kabızlık, idrar yolu iltihabı sorunlarını azaltır , kilomuzu dengede tutar. En çok sıvı kaybını egzersiz yaparken ve spor da kaybederiz.Aşırı terleme sonucu vücüdumuzda oluşan sıvı kaybını ancak su ile dengeleyebiliriz.Eğer su ihtiyacımızı karşılamaz isek baş dönmesi, aşırı yorgunluk, kas krampları, mide bulantısı ve baş ağrısı gibi semptomların görülmesine neden olabilir.
Suyun Bizler İçin Faydalarını Kısaca sayacak olur isek ;

** Karbonhidrat, protein ve vitamin gibi önemli besin öğelerinin vücut içerisinde gerekli bölgelere ulaşmasına yardımcı olur.
** Hücrelerde ve bağırsaklarda oluşan artık maddelerin böbreklerle taşınıp, daha sonra vücut dışına atılmasına katkıda bulunuyor.
** Kullanılan ilaçların gerekli olan yerlere ulaşmasını sağladıktan sonra oluşan artık maddelerin vücuttan atılmasına yardımcı oluyor.
** Eklemlerde yastık görevini yerine getirerek, eklemlerin hareketlerini düzenler.
** Bağırsak hareketlerini hızlandırarak kabızlığı önlüyor.
Suyun önemi ve faydalı saymak ile bitmez .
Su sağlıktır.Su yaşamdır.
Diyetisyen Işın Sayın bilgilendirdi

Daha detaylı bilgi için lütfen web sitelerimizi ziyaret ediniz

 

Diyetisyen, 5 / 5 (1 votes)

Firma Vitrini, Kampanyalar, Makaleler, Sağlık ve Güzellik, Sponsor Firmalar, Tüm Firmalar kategorisinde bulunan Diyetisyen sitemize 17.02.16 tarihinde eklenmiş ve 262 kişi tarafından ziyaret edilmiştir