Diyetisyen Işın Sayın (0212 234 06 69)
Firma Vitrini
En İyi Çocuk Doktoru

En İyi Çocuk Doktoru

Buradasınız : Anasayfa>> Firma Vitrini, Makaleler, Sağlık ve Güzellik, Sponsor Firmalar, Tüm Firmalar >>En İyi Çocuk Doktoru>>

Uzun yıllardan beri Çocuk doktoru olarak hizmet veren Özden Özsoy Koç, başarılı bir eğitim hayatının ardından bebeklerinizin ve çocuklarınızın sağlığı için çalışmalar yürütmektedir.

İstanbul da En iyi çocuk doktoru olarak kendi özel kliniğinde Doctors office locada hizmet vermektedir.

Evlerimizin neşe kaynağı biricik yavrularımız mevsimler geçişlerden dolayı yılın her ayında hasta olmaya müsait bir yapıya sahiptir, tabi anne baba olarak ister istemez endişelenmekte ve çocuğumuzun hasta olmaması için elimizden geleni yapmaktayız.

Her ne kadar dikkatli olursak olalım kaçınılmayan yaz ve kış hastalıkları vardır.

1- Kış Aylarında Grip : Yetişkin bireylerde bile kaçınılmaz olan soğuk alğınlığıdır. Kış aylarına girmeden önce gerekli aşı yapıldığı taktirde bu riski minimize etmiş olursunuz (peki kış ayları için grip aşısını nerede yaptıracağım dediğinizi duyar gibiyim. Tek yapmanı gereken İletişim sayfamızdan bizlere ulaşmanızdır.)

2- Yaz Aylarında Boğaz Enfeksiyonu : Havaların ısınması ile birlikte gelen bunaltıcı sıcaklardan bir nebzede olsa kurtulmak için hepimizin tercih ettiği dondurmalar kaliteli olmadığında yada fazla derecede tüketildiğinde boğaz enfeksiyonundan kaçış mümkün değil… Tabi böyle bir rahatsızlık beraberinde ateş, halsizlik, bulantı gibi sonuçlar doğurmaktadır. Çocuk doktoru müdahelesinde enfeksiyon tedavi süreci %90 oranında hızlanmaktadır ve ağrı, ateş rahatsızlığı kolaylıkla geçmektedir.

Peki Çocuk Doktoru Özden Özsoy’un Farkı Nedir ?
Tüm hastalarına kendi çocuğu gibi bakan hijyen ve kaliteyi ön planda tutarak hizmet veren, muayaneye gelen çocuklar için özel bekleme salonları olan (muayene olan ve olmayanlar için ayrı ayrı) bir klinik görme olasılığınız oldukça azdır. Tabi muayeneye gelen çocuklarımızın ailelerine sıkıntı çıkartmadan uslu durmaları için oyuncaklarda cabası 🙂

Çocuk Doktoru İletişim
Artık bizi tercih etmeniz için bir çok nedeniniz var. Çocuk doktoru iletişim bilgilerimizden hemen bize ulaşın muayene için geç kalmayın…

Bahçeşehir 2. Kısım Avni Akyol Bulv. Loca Sit. C Blok No:3/2 D:16 Bahçeşehir / İST (Doctors Office Loca)
0212 608 00 22
0212 608 00 21
bilgi@ozdenkoc.com

çocuk doktoru özden koç
Çocukların bağışıklık sistemi yetişkinlere nazaran daha az geliştiği için daha sık üşütmektedirler. Bu durumda Avcılar çocuk doktoru bünyesinde tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Soğuk algınlığı okul öncesi çocuklarda ve hatta bebek yaştakilerde sezon boyunca 6 ya da 10 kez görülebilmektedir. Yaygın belirtiler öksürük, burun akıntısı ve hapşırıktır. Bazı çocuklarda enerji ve iştah kaybıyla birlikte yüksek ateş de görülebilmektedir. Genelde 1 hafta kadar süren etkiler bazen daha da uzun sürebilmektedir. Soğuk algınlığı çoğu zaman basit bir hastalık gibi görünse de bazı durumlarda kulak iltihaplanması ve zatürreye sebep olabilirler. Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ateşin ne zaman başladığının iyi gözlemlenmesidir. Hastalıkla birlikte başlayan ateş normaldir ancak hastalıktan daha sonra meydana gelen ateş tehlikeli olabilir. Bu durum vücutta bir enfeksiyon olduğunun belirtisidir. Böyle bir durumda hiç vakit kaybetmeden çocuğunuzu doktora götürmelisiniz.

Enfeksiyona bağlı bir ateş olmadığı sürece çocuğun okula gönderilmesinde bir sakınca yoktur. Elbette çocuğun konforu eve geldiğinde sağlanmalı, oda ısısı ve nemi ayarlanmalı, bol sıvı tüketmesi ve dinlenmesi sağlanmalıdır. Nem oranını ayarlayacak aletler satılmakla birlikte evde de kaloriferin üzerine koyacağınız su dolu kaplar işe yarayacaktır. Avcılar çocuk doktoru tarafından sizlere böyle bir durumda nasıl önlemler almanız gerektiği anlatılmaktadır. Soğuk algınlığında virüs eşyaların üzerinde de yaşadığından hasta olan çocuğun odası da virüs kapmaya elverişli olacaktır. Böyle bir durumda çocuğun sık sık ellerini sabunla yıkamasını hatırlatmalısınız. Aksırık, hapşırma ve öksürük yoluyla buluşan virüs için odanın sıklıkla temiz havayla havalandırılması da oldukça yararlıdır. Birçok anne bebeğinin ilk yıllarında soğuk algınlığı durumunda doktoruna danışmaktadır. Bu oldukça faydalı bir harekettir. Hastalık sık tekrarlandığı için anneler de öğrendikleri yöntemleri zamanla kendi başlarına uygulayabilmektedirler.

Doktorunuzu aramanız gereken durumların başında; kulak ağrısı, ateşin 39 derece ve üzerinde seyretmesi, boğaz ağrısı, alışılmadık düzeyde uyku hali, farklı huysuzluk hali, ciltte döküntüler, nefes alıp vermekte zorlanma ve öksürüğün devam etmesi gelmektedir. Soğuk algınlığında erken önlem alınması, tedavi sürecini hızlandırır ve güçlendirir. Bilinmesi gereken en önemli nokta bu gibi durumlarda asla bireysel ilaç kullanma yöntemlerine başvurulmamasıdır. Çocukların bünyeleri daha farklıdır ve yetişkin ilaçları onlara göre değildir. En doğru tedavi yöntemi bu konuda uzman bir doktor tarafından gerçekleştirilir. Hastalık esnasında doktor muayenehanesine gidemiyorsanız bile en azından telefon numarasıyla ona ulaşabilir ve tedavi yöntemi hakkında bilgi alabilirsiniz. Soğuk algınlığında antibiyotik kullanımı doğru değildir. Soğuk algınlığı virüslerin sebep olduğu bir hastalıktır. Bakteri hastalığı değildir.Bahçeşehir çocuk doktoru bünyesinde en modern yöntemlerle muayene işlemi gerçekleştirilir ve tedavi süreci bu doğrultuda başlamış olur. Unutmayın ki en zararsız gibi görünen ilaçlar bile doktor gözetimi altında değilken kullanılmamalıdır. Bu süreçte ılık içecekler tüketilmeli ve tuzlu suyla gargara yapılmalıdır.

Firma Vitrini, Makaleler, Sağlık ve Güzellik, Sponsor Firmalar, Tüm Firmalar kategorisinde bulunan En İyi Çocuk Doktoru sitemize 25.07.16 tarihinde eklenmiş ve 3 kişi tarafından ziyaret edilmiştir