Diyetisyen Işın Sayın (0212 234 06 69)
Firma Vitrini
istanbul canta uretimi

İstanbul Çanta Üretimi

Buradasınız : Anasayfa>> Makaleler >>İstanbul Çanta Üretimi>>

İstanbul çanta üretimi konusunda çok büyük bir payla dünya sıralamalarında etkinliğini kanıtlamıştır.

Tanımı söyle ifade edebilir, içine  eşya koymak için kullanılıp değişik şekildeki malzemelerden yapılan büyük ve küçük ebatları bulunan günlük hayatta da kullanılan ve kadınların aktif olarak kullanıp vazgeçemediği bir üründür. Moda  sektöründe de oldukça önemli bir yere sahip olup kullanılmaya başlaması 19. Yüzyılda başlamıştır. Üretiminde kullanılan deri, kadife ve satenden yapılır.

Gece kullanılan türleri ise küçük ve daha süslü olan çeşitleridir. Kadınların alışverişlerinde kullandığı ise deri ve kumaştan yapılan biçimleridir. Türklerin kullandığı çanta aşkı köklü tarihimizin orta asya bölümüne dayanmaktadır ve günümüze kadar çok büyük değişim evrelerinden geçerek günümüz modern şeklini almıştır. Kişiler günlük hayatta çeşitli eşyalarını saklamak için belirli grupları kullanırlar ve bunları 3 gruba ayırabiliriz.

Kullanıldıkları yere göre de 2 gruba ayırabiliriz.

Spor

Modaya göre farklı şekillerde karşımıza gelmektedir ve bunun yanında piknikte, spor yaparken, kampta ve daha bir çok alanda aktif kullanılan çanta çeşididir.

Fantazi

Bu çantalarda kullanılan değişik figürler ve süsleme teknikleri hoş bir görünüm ortaya koyar.Kadınların gece kullandığı ve vazgeçemediği çay, kokteyl, parti vs. ortamına göre değişiklik gösteren çantaların lame parlak deri kumaşlar, köşeli deri kumaşlar ve parlak simli derilerden yapılmaktadır.

Yapımına göre  çeşitleri

Deri

insanların taş ve ağaçtan sonra kullandığı ilk doğal malzemedir ve insanların bu türe çok fazla önem göstermeleri arasında daha uzun süre dayanıklı olmaları gelmektedir.

Kumaş

Kumaş her ne kadar giyim sektöründe kullanılsa da çanta yapımında da kullanıp uzun ömürlü olmasa da kadınların en çok tercih ettiği çeşitler arasındadır.

Metal

Günümüzdeki modaya uyumu ve modacıların metali sık sık kullanmalarından dolayı çantalardaki kullanımı da  kaçılmaz bir hal almış ve özel gecelerde yine kadınların tercih ürünleri arasına girmeyi başararak üst sıralardaki yerini almıştır.

Hasır ve kamış , pul ve boncuk çantalar gibi.

Yapım tekniğine göre

Yumuşak  ve sert çantalar olarak alanındaki yerini almıştır.

İstanbul çanta üretimi adı altında bunun gibi daha bir çok ürünün  üretilip kullanılması için ev sahipliği yapmaktadır. Her şeyin en iyisini hak eden müşterilerin memnuniyeti göz önünde bulundurularak hazırlanan ürünlerin piyasaya sürülüp kullanılması ise vakit kaybedilmeden yapılmaktadır.

İstanbul Çanta Üretimi, 4.57 / 5 (7 votes)

Makaleler kategorisinde bulunan İstanbul Çanta Üretimi sitemize 15.07.15 tarihinde eklenmiş ve 0 kişi tarafından ziyaret edilmiştir