Diyetisyen Işın Sayın (0212 234 06 69)
Firma Vitrini
istanbul otomasyon sistemleri

İstanbul Otomasyon Sistemleri

Buradasınız : Anasayfa>> Makaleler >>İstanbul Otomasyon Sistemleri>>

İstanbul otomasyon sistemleri ile bilimde teknolojide endüstride kısacası hayatın her alanında insan yardımı olmadan işlerin otomatik olarak yürütülmesi işleminin gerçekleşmesi için en iyi performansı sergilemeye devam ediyoruz.
Otomasyondan kısaca bahsetmek gerekirse bir şirkette veya bir fabrikada makineleşme olarak insanın yapabileceği işlerin makinalara aktarılması işlemi olarak tabir edebiliriz. İnsanların yoğun tempoda çalıştığı ve makinalara az imkan sunulduğu yerlerdeki otomasyonlara yarım otomasyon denirken, makinelerin yoğun olarak ele alındığı ve insan gücünün zayıf kaldığı yerlerde ise tam otomasyondan bahsedebiliriz.

Üretim konusunda emeğe saygı gösterilerek insanların daha az çalışması sağlanarak belirli işler makineler tarafından yapılır. Makinelerin kullanılması ile yapılan üretim sürekli otomatik olarak devam etmektedir. Buharla çalışan motorun bulunması ile insan gücü artık yerini sanayiye bırakmıştır.

Sanayide büyük devrim yaşanmış ve artık üretim için çok fazla insan emeğinin harcanması yerine otomatik makine sistemleri ile üretim hem daha iyi yapılmakta hem de zamandan ve pratiklik açısından büyük gelişmeler yaşanmaktadır.

Artık bütün dünyaya pazarlanacak ürünlerin bu sistemin yoluna uğramaktan başka şansı kalmayıp bu şekilde hareket edilmesi gerekmektedir. Bu koşulların sağlandığı endüstri ortamındaki yere otomasyon adı verilmektedir. Otomasyon sadece bir cihazla değil bir çok kontrolün sağlandığı otomasyon ünitelerin bir araya gelmesiyle oluşturulabilmektedir.

Otomasyon kelimesi İngilizce anlamı olarak söylemek gerekirse “automation” kelimesi karşılık bulmaktadır ve köken olarak da Fransızca bir kelimedir. Eski yunan dilinde geçen “automatos” kelimesi başka bir değişle söylemek gerekirse “kendi kendine hareket eden “ manalarına gelen spontane kelimesinden ilham alınmıştır.
İşte böyle güzel bir tarihi olan otomasyon sistemlerinin günümüzde inanılmaz bir hız alması ile tüm firmalar harekete geçmiştir.

İstanbul otomasyon sistemleri de tabi boş durmamış kendisini en ileri derecelere getirerek son teknolojinin gücüyle en iyi sistemleri sağlamayı başarmış ve halen daha en iyi hizmeti sunmaya devam etmektedir.

Makaleler kategorisinde bulunan İstanbul Otomasyon Sistemleri sitemize 05.07.15 tarihinde eklenmiş ve 2 kişi tarafından ziyaret edilmiştir