Diyetisyen Işın Sayın (0212 234 06 69)
Firma Vitrini
led tabela

LED Tabela

Buradasınız : Anasayfa>> Makaleler >>LED Tabela>>

Led tabela günümüzde her işyerinde, her restoranlarda, her bilgisayarcılarda ve daha akla hayale sığmayacak bir çok yerde ve alanda kullanılmaktadır. Bu tabelaların nasıl kullanıldığı konusunda bir ortak noktaya varalım. Bu sistemde kullanılan led’ler tabelaların olmazsa olmazıdır ki ne kadar kaliteli ve uzun ömürlü olursa o derece yıllara göre  daha dayanıklılık gösterir.

Ülkemizde genelde ledler daha ucuz olduğundan olması gerek Çin ’den ithal edilmektedir. Ledler belirli adetlerle satılmaktadır ve 5 TL den başlayarak 600, 700 TL civarlarına çıkmaktadır. Tabi göründüğü gibi tabelalarında fiyatları kaliteye göre farklılık göstermektedir. Led tabelalarda  ucuz kalite ledler kullanılırsa tabi ata sözüyle de burada belirtmek gerekirse ucuz etin yahnisi yenmeyeceğinden dolayı 3 ila 5 ay içerisinde led ışıklarında solmalar, bozulmalar, çalışmama gibi bir takım sorunlar ortaya çıkmaktadır.

İşte bu konuyu da dikkate alaraktan hareket edilmelidir. Bunlarda kullanılan elektronik devrenin üzerine pcb kartları bulunmaktadır ve diğer bir ismi de elektronik baskı devredir. Baskı devreleri de ledler gibi kalite farkıyla kullanılmaktadır. Bizlerin sizlere tavsiyesi Epoksi kart kullanmanızdır, nedeni ise şu şekilde açıklamak gerekirse bu kartlarda genleşme az olur ve bunun yanında da nem almadığı için eğilip, bükülme gibi hatalara yer verilmemiş olur.

Led tabelalarda kullanıldığı yere göre bazı bir takım teşhisler konulmaktadır. İşlemci konulduğu yerdeki çalışma sisteminin uygun olması gerekmektedir. Bunları da yine programı yazan ve bu işle ilgilen kişiler belirler. Müşteriler yapılacak olan içeriğin kalitesini kendisi belirlemektedir. Eğer bir led tabela taktıracaksanız mutlaka piyasadan haberiniz olmalı ve ona göre çalışma yapılmasını istemelisiniz.

Led  Tabela Kullanılmasının Avantajları Nelerdir?

  • Standart tabela sistemine göre çok daha etkili bir sistemdir.
  • Kullanıldığı iş yerinde veya herhangi bir kuruluştaki alanda çok ciddi başarılar elde etmenizi sağlamaktadır.
  • Fazla yer kaplamaması nedeniyle de bir artı sağlamaktadır ve bunun dolasıyla da gelen fatura miktarı düşük avantajlar sağlamaktadır.
  • Bu sistemde yorulmadan ürünlerinizi doğrudan müşterilerinize sunabilirsiniz.
  • Pek çok çeşitli yazı şekilleriyle de dikkat çekmektedir.
  • Elektrik güç tüketimi bu sistemde en aza indirgenmiştir.

Led tabelalar hayatınızı kolaylaştırmak için sizlerin hizmetine girmiştir. Her zaman en iyi fırsatlardan yararlanın diye hazırlanan güzel bir sistemdir.

LED Tabela, 5 / 5 (3 votes)

Makaleler kategorisinde bulunan LED Tabela sitemize 20.07.15 tarihinde eklenmiş ve 0 kişi tarafından ziyaret edilmiştir