Diyetisyen Işın Sayın (0212 234 06 69)
Firma Vitrini
sosyal medyanın web sitesine yararları

Sosyal Medyanın Web Sitesine Faydaları

Buradasınız : Anasayfa>> Makaleler >>Sosyal Medyanın Web Sitesine Faydaları>>

Sosyal medyanın web sitesine faydaları her geçen gün artmaktadır. Özellikle facebook ve twitter sosyal medya denilince ilk akla gelen siteler olmaktadır. Tabi bu durum web site sahiplerini de olumlu yönden etkilemektedir. Şöyle ki ; Bu sosyal hesaplarda web sitenizin linkini paylaşabilir ve ürünlerinizle ilgili resim video yayınlayabilirsiniz. En önemlisi ise hashtag yöntemi ile binlerce insana ulaşabilir ve girdiğiniz hashtage göre insanların dikkatini çekebilirsiniz. Örnek olarak web tasarım firması şu şekilde #webtasarım #websitesi #webtasarımfirmaları #websitesi gibi taglar girerek bu kelimelerde arama yapanlara ulaşabilir ve buradan web sayfasınada ziyaretçi akışı sağlayabilirler.Web site sahiplerinin en büyük sorunlarından birisi olan durum ; web sitesini hazırladık gelen giden yok bir kişi bile aramadı şeklinde şikayetlerdir. Sosyal medya sistemleri ve disiplinli bir şekilde kullanılırsa ziyaretçi problemi ortadan kalkmış olur ve binlerce ziyaretçiye ulaşmanız hiçte zor olmaz.Sosyal medyanın web sitelerine faydaları sadece ziyaretçi açısından değil o firmanın her alanda aktif olduğunun bir kanıtıdır.Genellikle firmaların izlemiş olduğu en belirgin yöntemleri buradan paylaşarak sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

1- Görsel anlamda ve tüm teknolojilere uygun açılabilen (mobil,tablet) uyumlu bir web sitesi.

2- Ürün & Hizmetinizin tanıtılacağı firmanızın adına açılmış sosyal medya hesapları

Öncelikle web sayfanızda ürünlerinizin veya hizmetlerinizin görsel anlamda yayınlanması ve içeriklerle ilgili açıklamaların yazılması . Aradan 3-4 gün sonra google sitenizdeki değişiklikleri indexledikten sonra yavaş yavaş sosyal medyaya yönelmek öncelikle facebooktan ve twitterdan başlıyoruz.

Sitemizdeki ilgili ürünün linkini kopyalayıp  paylaş bölümüne yapıştırıyorsunuz daha sonrada hashtag girerek o ürünler ilgili  sizde ekli olmayan insanların bile görebilmesini sağlıyorsunuz. #örnekürün #örnekürünadı şeklinde …. Bu paylaşımları facebook, twitterda yaptıktan sonra ürünün resmini instsgram da yine aynı şekilde hashtag açarak yayınlıyorsunuz. Son olarak ürününüz yada hizmetinizle ilgili tanıtım videosunu youtube, vimeo hesaplarında paylaşıyorsunuz. Bu adımları uygularsanız güzel sonuçlar alabilirsiniz. Fakat unutulması gereken bir nokta vardır ki ; Usta hiçbir zaman son numarasını sırrını söylemez tabi kide googlede üst sıralara çıkmak için daha yöntemlerde var . Dilerseniz bu adımları kendiniz uygulayın yada siz işinizi yapın sosyal medya hesaplarınızın ve web sitenizi biz yönetelim.

Daha detaylı bilgi almak için 0216 427 1 428 nolu telefondan bizlere ulaşarak aklınıza takılan tüm soruların cevabını bulabilirsiniz.

Makaleler kategorisinde bulunan Sosyal Medyanın Web Sitesine Faydaları sitemize 28.06.15 tarihinde eklenmiş ve 19 kişi tarafından ziyaret edilmiştir